logo Graph2SVG

Co to je graph2svg

Ukázky grafů

Stáhnout

Jak se graph2svg používá

Informace o verzích

Související odkazy

CZ

EN

Co to je graph2svg? K čemu slouží?

Graph2svg jsou transformační skripty, které umožňují snadno a automatizovaně zobrazit data v grafické podobě, vytvořit z nich graf. Pro popis dat se používá formát XML. Výsledný obrázek je vygenerován do vektorového formátu SVG, který lze přímo použít, nebo převést do jiného grafického formátu. Nástrojů existuje řada.

Jelikož je SVG otevřený formát založený rovněž na XML, je pro převod ideální použít transformační jazyk XSLT. V graph2svg je použita verze XSLT 2.0.

V praxi se můžeme setkat s různými grafy. Zde jsme grafy rozdělili do tří skupin podle toho, jakého charakteru zobrazovaná data jsou, respektive z kolika "datových řad" se skládají. Typy grafů rozlišujeme tyto:

Podíváteli se na ukázky, uvidíte, že graph2svg umí vytvořit hodně typů grafů a skýtá mnoho možností, jak data prezentovat. Z ukázek lze rovněž vyčíst, jak lze data zadávat a jaké jsou možné hodnoty atributů. To lze vyčíst i z přiložených DTD. Komu by to nestačilo je zde ještě text bakalářské práce, vrámci níž celý balík graph2svg vznikl. Je v ní popis všech elementů a atributů a mnoho dalšího.

Stručně řečeno graph2svg je sada tří DTD schémat pro popis grafů a tří XSLT skriptů pro převod těchto grafů do SVG.